FAKTY na temat L-argininy i jej roli w produkcji Tlenku Azotu.



Historia L-argininy
L-ARGININA
Wszystko zaczęło się w 1980 roku, kiedy doktor Robert Furchgott odkrył, iż tkanka śródbłonka wyścielająca ścianki naczyń krwionośnych wytwarza substancję, dzięki której naczynia te pozostają gładkie i rozszerzone. Następnie uczeni dowiedli, że wysoki poziom cholesterolu blokuje zdolność śródbłonka do rozkurczania naczyń krwionośnych. Stwierdziliśmy, że tlenek azotu powoduje rozluźnienie naczyń, choć nie wiedzieliśmy w jaki sposób działa.
W roku 1988 brytyjski uczony Salvador Moncada rozpoznał substancję, która ulega przemianie w tlenek azotu w komórkach śródbłonka – aminokwas zwany L-argininą. Czy odkrycie to oznaczało, że dodawanie L-argininy może wspomagać produkcję tlenku azotu w komórkach śródbłonka? Jeśli tak jest w istocie, to czy jednocześnie mogło to wpływać na obniżenie poziomu cholesterolu i pomagać w utrzymaniu czystości i gładkości naczyń krwionośnych, a tym samym zapobiegać chorobom układu sercowo-na-czyniowego?
Uczeni, między innymi kardiolog John P. Cooke ze Szkoły Medycznej w Stanford, osiągnęli pozytywne rezultaty prób stosowania tej substancji na ludziach, co ostatecznie potwierdziło jej pozytywny wpływ na układ sercowo-naczyniowy.



Dr Louis J. Ignarro jest laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie FIZJOLOGII i MEDYCYNY, który otrzymał  nagrodę Nobla za odkrycie cząsteczki „tlenku azotu” i roli, jaką tlenek azotu pełni w naszym organiźmie. Jego prace zainspirowały wielu lekarzy i naukowców na całym świecie.
Źródło:
Poniższe informacje są zaczerpnięte z książki Dr. Louisa Ignarro. Tytuł książki nosi nazwę: „Nigdy więcej chorób serca”.










W JAKI sposób L-arginina i L-cytrulina mogą poprawić stan twego zdrowia?



http://sokolowskaola.blogspot.com/2013/12/jak-wzmocnic-swoj-ukad-odpornosciowy.htmlL-arginina oraz L-cytrulina odgrywają kluczową rolę w procesie wytwarzania tlenku azotu w organizmie. Obecność tlenku azotu jest podstawą zdrowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego, podczas gdy L-arginina wzbogacana przez L-cytrulinę , jest istotnym składnikiem stymulującym produkcję tlenku azotu. L-cytrulina, jak wiemy, jest aminokwasem, który ulega utylizacji w komórkach śródbłonka naczyń krwionośnych oraz przemianie w L-argininę. Dzięki temu zyskujemy jeszcze więcej „paliwa” do produkcji tlenku azotu.
Czytaj Więcej 








Brak komentarzy:

Prześlij komentarz